Kategorie produktów

Sedalia

Sedalia

3.46 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sedalia

Syrop SEDALIA to lek homeopatyczny, który można stosować u dzieci już od pierwszego roku życia. Wskazaniem do stosowania leku są zaburzenia snu, trudności w zasypianiu oraz towarzyszące tym problemom zaburzenia emocjonalne.

Składniki syropu SEDALIA wspomagają utrzymanie równowagi emocjonalnej, łagodząc stany niepokoju oraz nieprzyjemne objawy stresu i wyciszając organizm, co jest szczególnie ważne szczególnie przed planowanym snem. 

Substancje aktywne wykazują działanie uspokajające, wpływają korzystnie na proces zasypiania i pozwalają zachować zdrowy i spokojny sen przez całą noc. 

 

Skład

W składzie syropu Sedalia znajdują się następujące substancje:

- substancja czynna: Chamomilla vulgaris 9CH, Gelsemium 9CH, Hyoscyamus niger 9CH, Kalium bromatum 9CH, Passiflora incarnata 3DH, Stramonium 9CH aa 1,5 g 

- pozostałe składniki: sacharoza, etanol, kwas benzoesowy, karmel, woda.

Lek zawiera 0,4% [v/v] etanolu.

Dawkowanie:

Produkt SEDALIA należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Produkt leczniczy SEDALIA należy przyjmować doustnie według poniższych zaleceń: 

wiek dawka pojedyncza dawka dobowa
dzieci powyżej 5. r. ż. 5 ml 10 ml*
dzieci poniżej 5. r. ż. stosować wg wskazań lekarza

*należy stosować jedną dawkę rano i jedną dawkę wieczorem

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego SEDALIA.

Produkt leczniczy SEDALIA należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.  Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. Lek zawiera małe ilości etanolu (mniej niż 100 mg na dawkę).

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Edward 2020-09-10 18:35

kociokwik w robocie a dalej identycznie po powrocie do domu. Wprawdzie obecnie już jest jakby lżej Udało się, udany strzał

Aga 2020-05-05 07:53

A w jakim wieku wasze maluszki. Bo moja córka ma prawie 11 miesiecy I zaczal się problem ze snem w nocy prawie wcale nie spi łapie drzemki po 30 minut później się budzi placze marudzi chodzi po łóżku . W dzien tez malonjestem wykonczona .

Zdenerwowana 2018-07-19 23:10

Mój Maciuś miał po syropie Sedalia duże problemy z zasypianiem, co oczywiście odbiło się negatywnie na mnie i mężu. Nie wiem dlaczego nam to lekarz polecił bo córce mojej siostry również nie pomógł.

Nina 2018-01-10 11:16

Jak dla mnie lek SEDALIA jest bardzo dobry. Pomaga zasnąć :) i nie budzę się jakbym była po imprezie.

Beata 2016-11-03 11:07

Dobrze i szybko działa, łatwo się po nim zasypia. Polecam

Lili 2016-09-16 21:04

Polecam

Małpka 2015-03-22 11:16

Rzeczywiście ma bardzo dobry wpływ na sen, potem człowiek znacznie szybciej może zasnąć (w szczególności gdy rzucają nim nerwy). Dlatego polecam, do tego warto wspomnieć iż nie jest to drogi środek.

Viola 2015-02-06 01:29

Jestem bardzo daleka od podawania dzieciom takich środków. Nie znałam życia, okazuje się że są takie przykre i smutne sytuacje, gdzie dziecku trzeba pomóc i ulżyć w cierpieniu:( Syrop Sedalia nam się sprawdził

Beata 2015-01-28 13:43

Piję Sedalię...rzadko. Rzadko, bo często nie potrzebuję, a wyczułam już swój organizm na tyle żeby wiedzieć kiedy faktycznie muszę sięgnąć po lek. Ale jak już biorę to szybko łagodzi mi stan stresu i nerwy.

Dominika 2015-01-26 23:45

Ja bym nigdy nie podała tego syropu moim dzieciom, pamiętam że była jakaś afera że przeczkolanka podawała to dzieciom żeby były spokojne i jedno trafiło do szpitala i nie mogli dojść od czego dopuki sie nie przyznała

Paulinka 2014-12-20 13:29

Zauważyłem, że moja córeczka przed pójściem do przedszkola zaczęła się bardzo denerwować, dlatego podawałam jej ten środek, poprzez to w prosty sposób uspokoiła się oraz mogła spokojnie bawić się z innymi rówieśnikami i nie bać się ich.

Opinia użytkownika 2014-12-18 18:51

A ja polecam

Anka 2014-12-03 21:18

Nie daje maksymalnej opinii dla SEDALIA mimo, że synkowi pomógł i go uspokoił, szczególnie gdy nie ma mnie, a jest z nim sam mąż. Trochę się boi jego brody. Koleżance w pracy poleciłam, ale jej dziecko po nim mocno grymasiło i było rozdrażnione. Pewnie to od charakteru zależy.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.