Kategorie produktów

Sirupus Tussipini D

Sirupus Tussipini D

4.0 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sirupus Tussipini D

Sirupus Tussipini D to produkt leczniczy w postaci syropu do stosowania podczas nieżytu górnych dróg oddechowych. 

Lek ten wskazany jest do stosowania podczas infekcji górnych dróg oddechowych jako lek wykrztuśny. Sirupus Tussipini D jest syropem ziołowym, który stosuje się tradycyjnie pomocniczo podczas kaszlu i gęstej wydzieliny spowodowanej zapaleniem górnych dróg oddechowych.

Skład

Składniki 100 g produktu leczniczego Sirupus Tussipini D to:

substancje czynne wyciąg płynny z pędów sosny (1:4) 6,60 g, ekstrahent: etanol 85% v/v, nalewka z owocu kopru włoskiego (3:7,4-7,8) 1 g, ekstahent: etanol 70% v/v, wapnia mleczan pieciowodny 1 g
substancje pomocnicze sacharoza, kwas fosforowy 85%, woda oczyszczona

Preparat zawiera nie więcej miż 5,6% obj. etanolu. 5 ml syropu zawiera 3 g sacharozy.

Dawkowanie:

Produkt Sirupus Tussipini D należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Sirupus Tussipini D należy przyjmować doustnie. Zalecane dawkowanie leku:

Dorośli 15 ml 3-4 razy dziennie
Dzieci powyżej 6 roku życia  5 ml 3 razy dziennie

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Nie stosować uosób z chorobą wątroby. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Sirupus Tussipini D. Produkt zawiera etanol.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. Nie należy stosować syropu w przypadku niewydolności oddechowej i astmy. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Produkt leczniczy Sirupus Tussipini D należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Mirek 2017-09-27 16:01

Produkt bardzo fajny ale tylko dla dorosłych. przynajmniej według mnie. Uważam, że dzieci nie powinny stosować produktów z etanolem czy alkoholem.

Opinia użytkownika 2016-04-01 13:54

dobra cena i jakosc

Michał 2016-02-19 12:59

Ogólnie lek ok.dał porządany efekt

Opinia użytkownika 2015-12-09 20:56

Myślałam , że Sirupus Tussipini D potrafi zwalczyć kaszel z flegmą :/ Raczej się pomyliłam! Musiałam i tak iść do mojej rodzinnej i wyszło jak zwykle - antybiotyk:/

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.