Kategorie produktów

Tussal Expectorans

Tussal Expectorans

4.33 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tussal Expectorans

Tussal Expectorans to lek mukolityczny w postaci tabletek, który łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie.

Substancja czynna tabletek to  ambroksolu chlorowodorek, który zmniejsza ilość i lepkość śluzu zalegającego w drogach oddechowych. Poprawia czynność rzęsek, co przekłada się na wzmożenie transportu śluzu, ułatwienie jego odkrztuszanie oraz złagodzenie mokrego kaszlu.

Tussal Expectorans wskazany jest do stosowania wspomagającego u osób z ostrymi i przewlekłymi chorobami oskrzeli i płuc, którym towarzyszy trudność w odkrztuszaniu śluzu, np. w przypadku: astmy oskrzelowej, mukowiscydozy, rozedmy płuc, stanu zapalnego krtani, ostrego lub przewlekłego zapalenia płuc i/lub oskrzeli, zapalenia gardła oraz zapalenia zatok.

Skład

W składzie tabletek Tussal Expectorans znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna ambroksolu chlorowodorek
pozostałe składniki laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, magnezu stearynian

Jedna tabletka zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku. 

Dawkowanie:

Produkt Tussal Expectorans należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Tussal Expectorans należy zażywać doustnie, po posiłku popijając wodą.

Zalecane dawkowanie produktu:

wiek dawka początkowa okres stosowania dawka w kolejnych dniach
dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 1 tabletka 3 razy na dobę pierwsze 2-3 dni 1 tabletka 2 razy na dobę
dzieci w wieku od 6 do 12 lat ½ tabletki 2-3 razy na dobę 4-5 dni -
dzieci w wieku poniżej 6 lat nie stosować

Uwaga! Nie stosować leku bezpośrednio przed pójściem spać.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Tussal Expectorans

Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Należy omówić z lekarzem stosowanie leku u pacjentów: z zaburzeniami czynności nerek lub z ciężką chorobą wątroby, z zaburzeniami w transporcie śluzu w oskrzelach, u których w przeszłości występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Jeśli po zastosowaniu tabletek wystąpią zmiany na skórze lub błonach śluzowych należy natychmiast przestać je stosować.

W okresie ciąży i karmienia piersią, o możliwości stosowania tego preparatu, może zadecydować wyłącznie lekarz. Lek Tussal Expectorans należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Tomasz 2018-11-25 14:33

Tussal Expectorans działa na zalegającą wydzielinę tak, że jej odkrztuszenie staje się dużo łatwiejsze.

Pius 2017-08-01 19:04

Podzielcie się wrażeniami czy ten Tussal Expectorans faktycznie działa tak jak ludzie gadają. Ja na swoim przykładzie na ten moment jeszcze nie potwierdzam.

Kinga 2017-05-11 20:22

Tussal Expectorans mieliście? Nabyłam parę dni temu ponieważ potrzebowałam czegoś na zapalenie krtani. Preparat ma pomóc wyeliminować dolegliwość a dodatkowo redukować stan zapalny. Zobaczymy, jak sobie poradzi.

Adrianna 2016-04-11 15:29

Kupiłam Tussal Expectorans !!! Jestem chora na astmę od dziecka. NIby ciągle coś biorę ale sam szajs. Oby ten specyfik pomógł! Oceniam na 3, bo już nie wierzę, że coś działa.

alex 2016-03-09 14:54

całkiem ok

Zenobia 2015-04-03 12:01

W okresie zimowym bardzo często łapię rozmaite infekcje. Zwykle wszystko zaczyna się drapania w gardle i utrudnionego odkrztuszania. Nie boję się, bo mam na podorędziu Tussal Expectorans . Ten specyfik na zapalenie oskrzeli jest niezawodny.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.