Kategorie produktów

Intractum Hippocastani

Intractum Hippocastani

4.17 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Intractum Hippocastani

Intractum Hippocastani to produkt leczniczy w postaci płynu doustnego z wyciągu z kasztanowca. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z obrzękami nóg, kurczami łydek, świądem, bólem oraz "ciężkością nóg".

Substancją czynną zawartą w produkcie jest etanolowy wyciąg ze świeżego, niedojrzałego owocu kasztanowca - Hippocastani fructus recentis intractum (1:1). Ekstrahent: etanol 96 % V/V.

Płyn do stosowania tradycyjnego leczniczego w objawach przewlekłej niewydolności żylnej. Preparat wykazuje działanie wielokierunkowe: wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiega obrzękom, wspomaga wchłanianie krwiaków.

Preparat Intractum Hippocastani przeznaczony jest do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach, a jego działanie wynika z doświadczenia i odpowiednio długiego czasu stosowania.

Skład

Substancję czynną produktu leczniczego Intractum Hippocastani jest etanolowy wyciąg ze świeżego niedojrzałego owocu kasztanowca - Hippocastani fructus recentis intractum (1:1). Ekstrahent: etanol 96 % V/V.

Zawartość etanolu w wynosi: 52 - 62 % V/V.

Dawkowanie:

Lek Intractum Hippocastani należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Intractum Hippocastani należy zażywać doustnie. Zaleca się podawanie z niewielką ilością wody.

Zalecane dawkowanie leku to 2,5 ml płynu 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Intractum Hippocastani.

Jeśli po zastosowaniu leku wystąpi niewydolność nerek lub serca, nagłe uczucie swędzenia nóg, owrzodzenie, silny ból, zgróbienie pod skórą, zapalenie żył lub skóry, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Produkt zawiera etanol. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować płynu.

Lek Intractum Hippocastani należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-03-21 12:23

nie jestem pewna czy TO rozwiąże tą nieznośną ciężkość

Opinia użytkownika 2017-10-21 23:57

Na zmęczone nogi Intractum Hippocastani działa średnio skutecznie. czas poszukac czegoś lepszego.

Opinia użytkownika 2017-06-02 18:19

Uczucie ciężkich nóg mocno mi dolega . Zaopatrzyłam się w Intractum Hippocastani . W moim odczuciu jest dobry. Raczej dobrze spełnia zadaną funkcję.

Opinia użytkownika 2016-04-01 23:09

W zawodach bez umiarkowanej aktywności fizycznej łatwo o to, by nabawić się niewydolności żylnej. Zwłaszcza, jeśli najwięcej czasu spędza się na siedzeniu. Na przykład kierowcy czy pracownicy biurowi. Dla takich osób jest Intractum Hippocastani . Składniki środka wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego. Poprzez to zmniejszają ryzyko wystąpienia żylaków i pajączków.

Sandra 2015-12-21 16:47

Nie ma co ukrywać... Zero czasu na aktywność fizyczną. Non stop siedzę w pracy. No i nie mam kiedy nawet iść na spacer. A żylaki atakują! Katastrofa! Kupiłam Intractum Hippocastani ! Oby ten środek sporostał moim oczekiwaniom!

Kaja 2015-11-23 17:15

Najlepszy lek na problemy z żylakami! Nie stosowałam nic, co działałoby tak dobrze jak Intractum Hippocastani !

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.