Kategorie produktów

Altaziaja

Altaziaja

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Altaziaja

Altaziaja to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, dostępny w postaci żelu.

Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę, gdzie dzięki zawartości substancji czynnej - octanowinianu glinu, wykazuje działanie łagodzące, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz ściągające.

W składzie żelu Altaziaja znajduje się także mentol, który sprawia, że żel po aplikacji na skórę daje uczucie kojącego chłodzenia. Wskazaniem do stosowania leku Altaziaja są takie dolegliwości jak:

- stłuczenia
- obrzęk stawów
- obrzęki po urazach
- obrzęk powstały po oparzeniu I stopnia

 

Skład

W składzie żelu Altaziaja znajdują się następujące substancje:

- substancją czynną leku jest octanowinian glinu (10 mg/1 g żelu),

- pozostałe składniki to: mentol, etylu parahydroksybenzoesan (E 214), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), etanol 96%, karbomer, trietanoloamina, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Altaziaja należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Altaziaja należy stosować miejscowo na skórę.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego Altaziaja w ciągu dnia przedstawia się następująco: na bolące miejsca nanieść niewielką ilość żelu 3-4 razy na dobę. Żel najlepiej działa w postaci okładów.

Nie przekraczać zalecanej dawki leku.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Altaziaja.

Produkt Altaziaja należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. Lek zawiera etanol. Nie stosować na otwarte rany, skórę zmienioną chorobowo oraz zakażoną.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-01-01 08:08

Kwestię lekarstw przeciwbólowych traktuję bardzo poważnie. Tu nie ma miejsca na kompromisy bo łatwo zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Alicja 2017-12-04 22:45

Uwielbiam ten mentolowy zapach. A najlepsze jest to, że po nałożeniu od razu przyjemnie chłodzi, a o to mi najbardziej chodzi. Ból i obrzęk ustępują przy regularnym stosowaniu.

Samuel 2017-03-19 18:47

Siniaki i potłucznia mogą przysporzyć sporo bólu ... :( Liczy się jak najszybsza decyzja co robić. Ja staram się mieć wtedy Altaziaja w razie draki!

Opinia użytkownika 2016-04-15 16:26

Skuteczny. Polecam

Weronika 2016-04-01 14:15

Łagodzi ból.Dodatkowo daje uczucie chłodzenia.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.