Kategorie produktów

Olbas Pastilles

4.2 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Olbas Pastilles

Olbas Pastilles to produkt leczniczy dostępny w postaci pastylek do ssania. Wskazaniem do stosowania leku są takie dolegliwości, jak chrypa, kaszel i ból gardła i przy objawach infekcji bakteryjnej. 

Produkt stosowany tradycyjnie. Jego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

W składzie pastylek do ssania znajdują się olejki eteryczne, które zmniejszają przekrwienie błony śluzowej ust, gardła i nosa. To wpływa korzystnie na redukcję takich dolegliwości jak np. uczucie zatkanego nosa, zatok. 

Składniki produktu leczniczego Olbas Pastilles eliminują również ból głowy.

Skład

W składzie pastylek do ssania Olbas Pastilles znajdują się następujące substancje: 

- substancje czynne: Caryophylli floris aetheroleum, Eucalypti aetheroleum, Iuniperi aetheroleum, Levomentholum, Menthae piperitae aetheroleum, Methylis salicylas. 

- substancje pomocnicze: skrobia modyfikowana, sacharoza, syrop glukozowy, chlorofilina (E 141), woda oczyszczona.

Zawartość składników w 100 g leku

Caryophylli floris aetheroleum 0,0025 g
Eucalypti aetheroleum 1,1600 g
Iuniperi aetheroleum 0,0670 g
Levomentholum 0,1000 g
Menthae piperitae aetheroleum 1,1200 g
Methylis salicylas 0,0470 g

Dawkowanie:

Produkt Olbas Pastilles należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Olbas Pastilles należy stosować doustnie według poniższych zaleceń:

Wiek Pojedyncza dawka Maks. dawka dobowa
Dorośli 1 pastylka 8 pastylek
Dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w.

Nie przekraczać wskazanej maksymalnej dawki dziennej do przyjęcia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Olbas Pastilles.

Lek Olbas Pastilles należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u osób z chorobami zapalnymi nerek i przy niewydolności wątroby.Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-01-10 17:17

Jak dotąd nie znalazłam szałowego specyfiku na moje zatoki. Mam zamiar szukać dalej...

Opinia użytkownika 2018-02-18 11:44

Myślałem że taki właśnie Olbas Pastilles sprawdza się najskuteczniej na zatoki. Przykre, że po ostatniej infekcji już tak nie sądzę :/ Ten produkt działa tak sobie...

Opinia użytkownika 2017-07-19 14:54

Jak tylko odczuwam drapanie w gardle od razu staram się sobie jakoś pomóc. Nie mam czasu na chorowanie. Olbas Pastilles to skuteczny specyfik który nie raz pomógł mi zwalczyć gardłowy problem. A ja cieszę się bardzo dobrym zdrowiem.

Roksana 2016-03-15 15:50

Swietnie łagodzą napady kaszlu.Stosuje je przy lekkim drapaniu gardła.

Terenia 2015-09-17 17:38

Jestem nauczycielką. Nie lubię słodkich dropsów na gardło, bo pozostawiają słodkawą i mdlącą warstwę w ustach. Olbas Pastilles są najlepsze.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.