Kategorie produktów

Ostropest plamisty - Zioła w tabletkach

Ostropest plamisty - Zioła w tabletkach

3.0 Średni

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Ostropest plamisty - Zioła w tabletkach

Suplement diety Ostropest plamisty - Zioła w tabletkach to preparat wspomagający uzupełnienie diety w składniki przyczyniające się do regeneracji wątroby oraz usprawnienia trawienia.

Wątroba jest jedynym narządem posiadającym zdolność autoregeneracji. W przypadku narażenia na czynniki szkodzące zdrowiu wątroby, jak obfita w tłuszcze dieta, alkohol, leki, kontakt ze środkami ochrony roślin czy toksynami, warto rozważyć wsparcie regeneracji tego organu.

Ostropest plamisty (Silybum marianum) jest znany i ceniony ze względu na udowodnione korzystne działanie na funkcjonowanie wątroby, odnowę jej komórek - hepatocytów oraz czynność dróg żółciowych (1).

Nasiona ostropestu plamistego intensyfikują produkcję żółci oraz regenerację komórek wątrobowych, chroniąc je dodatkowo przed uszodzeniami wynikającymi z działania stresu oksydacyjnego oraz szkodliwego wpływu czynników zewnętrznych.

Suplementacja tego składnika wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi oraz właściwą pracę układu sercowo-naczyniowego.
 

Skład

Składnikami suplementu diety Ostropest plamisty - Zioła w tabletkach są następujące substancje:

substancja wypełniająca: celuloza, wyciąg z ostropestu plamistego, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowiona, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancje glazurujące: sorbitole, kwasy tłuszczowe, guma arabska, karagen.

Składnik Zawartość w 1 tabletce
ekstrakt z ostropestu plamistego w przeliczeniu na suszony ostropest 800 mg (zawartość ekstraktu z ostropestu plamistego 80 mg)

Formulacja produktu zawiera sorbitole.

Zalecane spożycie:

Zalecane spożycie preparatu Ostropest plamisty - Zioła w tabletkach to 1 tabletka dziennie.

Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody.

Wskazana porcja dzienna jest porcją maksymalną i nie należy jej przekraczać.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przyjmowania suplementu diety Ostropest plamisty - Zioła w tabletkach jest nadwrażliwość na jakikolwiek jego składnik.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.

Zróżnicowana dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna to elementy kluczowe do utrzymania prawidłowej pracy całego organizmu.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Nie stosować, jesli upłynął termin ważności nniniejszego produktu.


Źródła: 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23243923

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ingrid 2020-02-06 20:11

Myślę, że watroba jest organem nierzadko wymagającym zwolnienia tempa. Lekarstwa to jedno lecz należy nie zapominać też o odpowiednim odżywianiu!

Stefan 2019-01-15 11:04

kupiłem w patece jako pierwsze tabletki z brzegu, ale żona na mnie nakrzyczała że to nie jest lek i żebym kupił coś innego.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.