Kategorie produktów

Septolux

Septolux

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Septolux

Septulox to produkt leczniczy w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej i gardle podczas stanu zapalnego i bólu.

Substancją czynną produktu leczniczego Septolux jest chlorowodorek benzydaminy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz odkażające i znieczulające.

Wskazaniem do stosowania aerozolu Septulox jest leczenie objawów takich jak obrzęk, zaczerwienienie i ból, które są spowodowane stanem zapalnym (bakteryjnym oraz wirusowym) w gardle, krtani i jamie ustnej.

Lek Septuloxmożna stosowac również podczas bólu po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych związanych z gardłem czy jamą ustną. Produkt wskazany jest również do stosowania podczas wystąpienia objawów zapalenie błony śluzowej jamy ustnej po intubacji czy radioterapii.

Skład

Składniki leku Septolux są następujące:

substancja czynna chlorowodorek benzydaminy
substancje pomocnicze metylu parahydroksybenzoesan, sodu cyklaminian, glicerol, sodu wodorowęglan, polisorbat 80, etanol 96%, aromat mięty pieprzowej, kwas fosforowy stężony, woda oczyszczona

1 ml roztworu zawiera 1,5 mg chlorowodorku benzydaminy, natomiast jedna dawka aerozolu o objętości 0,17 ml zawiera 255 mikrogramów chlorowodorku benzydaminy.

Dawkowanie:

Produkt Septolux należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Septolux należy stosować miejscowo w jamie ustnej.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby:

Wiek Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Dawka dobowa leku
dorośli i dzieci powyżej 12 lat 4-8 aplikacji 1,5-3 godziny 2-6
dzieci od 6 do 12 lat 4 aplikacje j.w. j.w.
dzieci poniżej 6 lat 1 aplikacja na 4 kg masy ciała j.w. j.w.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Septolux.

Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Produkt Septolux należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ernesta 2017-06-08 19:37

Jestem ciekawa jak działa Septolux . Nigdy nie stosowałam, a potrzebuję coś. Mam nadzieję, że odpowiecie.

Sonia 2017-05-11 16:42

Septoluxdobre działanie, u mnie konkuruje z Lactoangin. Sama nie wiem, który lepszy. Stosuję "na zmianę" co akurat mają w aptece.

Cysia 2015-11-03 21:46

Moim skromnym zdaniem Septolux jest równie skuteczny jak flagowy zielony spray do gardła, a o wiele tańszy.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.