Kategorie produktów

Sylicynar

4.38 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sylicynar

Sylicynar jest lekiem stworzonym do stosowania w przypadku zatruć i toksycznych uszkodzeń wątroby. 

Niniejszy preparat to produkt leczniczy roślinny stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. 

Wspomaga on funkcje wątroby w czasie przewlekłych dolegliwości, przy zaburzeniach jej czynności. Łagodzi też stany zapalne. 

Sylicynar znajduje także zastosowanie w leczeniu stanów po uszkodzeniu wątroby m.in. przez czynniki toksyczne (np. leki, alkohol, ŚOR*). Wspomagająco znajduje zastosowanie w zaburzeniach czynności wątroby oraz przy podwyższonym stężeniu cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi przy zachowaniu diety niskotłuszczowej.

Długotrwałe przyjmowanie leku może nieść ze sobą kilka niechcianych skutków ubocznych. W niektórych przypadkach występuje lekkie działanie przeczyszczające oraz zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Nie są one jednak groźne ani zbyt mocno odczuwalne.

*ŚOR - środki ochrony roślin

Skład

W składzie tabletek Sylicynar znajdują się następujące substancje:

Rodzaj substancji Składnik Zawartość w 1 tabletce
czynna

wyciąg suchy z ziela karczocha, DER 3 - 7 : 1, ekstrahent: woda

140 mg

wyciąg suchy z łuski ostropestu, DER 20 - 34 : 1,
ekstrahent: metanol 90%

28,6 mg
pomocnicze - rdzeń celuloza mikrokrystaliczna, sodowy glikolan skrobi, powidon, talk, stearynian magnezu
pomocnicze - otoczka hypromeloza, makrogol 6000, czerń brylantowa E151, żółcień chinolinowa E104, czerwień koszenilowa E124

Dawkowanie:

Tabletki Sylicynar należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.  

Sposób i droga podania: podanie doustne. Tabletki należy popić odpowiednią ilością wody.

Zalecane dawkowanie: dorosłym oraz dzieciom w wieku powyżej 12. roku życia zaleca się przyjmować 2 tabletki 3x dziennie.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki preparatu, gdyż może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Uwaga! Czas trwania kuracji powinien zostać ustalony przez lekarza prowadzącego.

 

Przeciwwskazania

Lek Sylicynar nie powinien być stosowany w przypadku niedrożności dróg żółciowych. Przed przyjęciem go w przypadku kamicy żółciowej należy skonsultować się z odpowiednim lekarzem i dokładnie stosować się do wszystkich jego zaleceń.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu oraz uczulenie na rośliny z rodziny Asteraceae. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki oraz sprawdzić datę ważności na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Eliasz 2020-09-05 17:15

Wysoki cholesterol? Lekarz rodzinny doradził mi właśnie to. jego zdniem jest ok.

Opinia użytkownika 2020-04-14 10:58

dobry wybór na kłopoty trawienne.

Opinia użytkownika 2019-12-31 14:23

Wątroba jest organem nierzadko wymagającym zwolnienia tempa. Lekarstwa są potrzebne ale trzeba nie zapominać też o odpowiednim sposobie odżywiania...

Sonia 2018-11-01 18:12

Sylicynar pielęgnuje moją wątrobę :) Zwyczajnie- ZAWSZE się sprawdza!

Repatek 2018-10-04 22:12

Bardzo szybko odczułem różnice i muszę stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych suplementów na rynku. Sylicynar pozwolił mi pozbyć się toksyn i szybko naprawić wątrobę!

Halszka 2018-02-08 18:51

Sylicynar utrzymuje wątrobę w dobrej kondycji. Mam go zawsze przy sobie!

M. 2017-12-06 20:58

Stosuje się go po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby, w czasie jej niewydolności oraz przy zaburzeniach w obrazie krwi objawiającym się podwyższonym stężeniem cholesterolu i trójglicerydów.

Emil 2017-12-05 12:14

Wspomagam swoja wątrobę dopóki mogę to robić lekami bez recepty. Mój lekarz rodzinny wysyła mnie na większa diagnostykę, ale jak to w naszym kraju przyjęte - trochę sobie na to poczekam...

Berta 2017-01-21 20:51

I znów te problemy trawienne... Co rusz to coś nowego. Kupiłam tydzień temu Sylicynar bo widziałam ten środek w gazecie. Ponoć sprawdza się doskonale i permanentnie usuwa problem.

Lucjan 2017-01-02 09:46

Bardzo dobry lek na wątrobę. Pomaga szybko i skutecznie. Od leków bolała mnie wątroba, bo została bardzo obciążona, ale ten lek pomógł w pozbyciu się toksyn.

Marika 2016-05-08 16:51

Niektóre składniki pokarmowe powodują u mnie niestrawność. No i te potworne wzdęcia i gazy... Dość niekomfortowy problem. Sylicynar kupiłam za namową kolegi. Składniki środka wspierają układ pokarmowy i regulują funkcje trawienne. Koniec z uczuciem ciężkości...

Józef 2015-11-14 20:16

Bagatelizowanie podwyższonego cholesterolu może przyczynić się do takich chorób jak np.: choroba wieńcowa, miażdżyca czy nawet udar mózgu! To naprawdę niebezpieczne! Ja zakupiłem preparat, który nazywa się Sylicynar !!! Ja polecam, ale ważne żeby każdy wybrał coś odpowiedniego dla siebie!

Noras 2015-04-06 13:19

Łagodzi ból spowodowany niewłaściwą pracą wątroby. Jest skuteczny i warto go stosować. Cenowo też fajnie wychodzi więc spoko :)

Sylicar 2015-04-05 15:03

Miałem lekkie zatrucie wątroby i ten środek pomógł mi się z tego wykaraskać. Działa znakomicie i dlatego warto z niego korzystać w trudnych chwilach.

Opinia użytkownika 2014-12-29 22:26

Stosowałem ten lek przez 2 tygodnie i nie pomógł mi w zwalczeniu zatrucia. Dopiero miesiącu poczułem jakąś różnice.

Grzegorz Pietrzyk 2014-12-25 22:51

W moim przypadku ten lek jest bardzo skuteczny. Potrafi w prosty oraz szybki sposób zadziałać na intensywny ból wątroby. Łatwa aplikacja pozwala w krótkim czasie pozbyć się bólu. Polecam na 5!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.