Kategorie produktów

Tantum Verde Forte

Tantum Verde Forte

4.55 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tantum Verde Forte

Tantum Verde Forte to produkt leczniczy w postaci aerozolu przeznaczonego do rozpylania w jamie ustnej podczas bólu i stanów zapalnych jamy ustnej, gardła oraz krtani. Sprawdza się w leczeniu objawów takich jak: obrzęk, zaczerwienienie i ból w jamie ustnej i gardle.

Tantum Verde Forte wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Lek wykazuje miejscowe działanie znieczulające i odkażające, dzięki szybkiemu wchłanianiu się jego składników.  

Substancją czynną aerozolu jest benzydamina, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Preparat skutecznie i szybko działa na objawy zapalenia oraz jest dobrze tolerowany przez organizm. 

Niniejszy lek może być stosowany w przypadku zakażeń zarówno bakteryjnych jak i wirusowych. Aerozol Tantum Verde Forte można stosować także w przypadku zapalenia krtani, po zabiegach stomatologicznych i laryngologicznych oraz w zapaleniu po radioterapii.

Skład

W składzie aerozolu Tantum Verde Forte znajdują się następujące substancje:

substancja czynna benzydaminy chlorowodorek
pozostałe składniki glicerol, etanol 96%, olej rycynowy uwodorniony, sacharyna sodowa, metylu parahydroksybenzoesan, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, woda oczyszczona

100 ml roztworu zawiera 0,3 g benzydaminy chlorowodorku.

  •  

Dawkowanie:

Produkt Tantum Verde Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: spray należy stosować miejscowo, aplikując go do jamy ustnej.

Zalecane dawkowanie leku dla osób dorosłych to 2-4 aplikacje, 2-6x w ciągu doby. Jedna dawka zawiera 0,17 ml roztworu.

Nie stosowć dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Tantum Verde Forte.

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem. Produkt Tantum Verde Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Makary 2018-08-27 21:08

Jakieś przeziębienie mnie złapało. Za oknem coraz ładniej a ja rozchorowany. Ufam, że Tantum Verde Forte pomoże tak szybko jak zawsze.

Jagoda 2018-07-10 00:22

Mój mały chłopiec często zmaga się z ostrym i suchym kaszlem. Jestem mamą i stosuję u niego Tantum Verde Forte . Ten środek jest dobry i skuteczny i Jasiowi pomaga.

Bronisław 2018-06-11 19:43

Zaczerwienienie gardła, to u mnie od niedawana normalna! Wszytsko przez ciągle włączoną klimatyzacje w pracy! Już nie mam na to siły! Postanowiłem, że wypróbuję Tantum Verde Forte jako produkt zapobiegawczy... Myślicie , że to zadziałą zapobiegawczo? Czy może są jakieś specjalne wyroby mające działanie zapobiegające? Jak ktoś wie to nich napisze!

Tadek 2018-05-21 14:33

Lek Tantum Verde Forte działa szybko na ból gardła, sprawdza się też na różne stany zapalne spowodowane przez podrażnienia mechaniczne. Właśnie mi pomógł na takie coś, po tym jak uszkodziłem sobie podniebienie i mi całe spuchło.

Radomił 2018-04-13 15:02

Tantum Verde Forte na mnie działa dobrze. Tylko długo trzeba czekać aż bd efekty.

Opinia użytkownika 2016-10-15 12:40

Od jakiś 2. miesięcy czuję, że coś jest nie tak z moim gardłem i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Wykupiłam Tantum Verde Forte . Mam nadzieję, że coś da. Jak nie to trzeba będzie zrobić badania.

Bogusława 2016-09-07 18:35

Nawracające wciąż zmiany w ustach to mocno dokuczliwa sprawa. Aby pokonać problem polecam Tantum Verde Forte

Klotylda 2016-08-13 00:53

Jak tylko chwyta mnie jakieś drapanie w gardle od razu staram się sobie jakoś pomóc. Nie mogę teraz chorować. Tantum Verde Forte to skuteczny preparat który nie raz pomógł mi zwalczyć gardłową opresję. A ja cieszę się zdrowiem i sprawnością.

vivi 2016-03-21 16:43

smak nie jest zły...ale u mnie nie działa(

Opinia użytkownika 2015-09-22 11:47

Bardzo dobry spray. Polecam.

Bernardyn 2015-09-01 19:21

Coś jest nie tak, bo cały czas cierpię na ból gardła. Dziś postanowiłem spróbować Tantum Verde Forte . Mam nadzieję, że pomoże.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.