Kategorie produktów

Vicks MedExpecto

Vicks MedExpecto

3.8 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Vicks MedExpecto

Vicks MedExpecto to produkt leczniczy w postaci syropu o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry. 

Syrop Vicks MedExpecto wykazuje działanie wykrztuśne. Vicks MedExpecto wskazany jest dla osób, które borykają się z przeziębieniem, grypą lub ostrym zapaleniem oskrzeli.

Działanie rozrzedzające i ułatwiający wykrztuszanie zalegającej wydzieliny, spowodowane jest zawartością substancji czynnej: gwajafenezyny. 

Wskazaniem do stosowania leku Vicks MedExpecto jest nadmierna produkcja i zaleganie w drogach oddechowych lepkiego śluzu.

Działanie syropu sprawdza się podczas przebiegu grypy (w tym chorób grypopodobnych), przeziebienia oraz zapalenia oskrzeli.

Skład

W składzie syropu Vicks MedExpecto znajdują się następujące substancje:

substancja czynna gwajafenezyna,
pozostałe składniki sacharoza, glikol propylenowy, etanol 96%, sodu cytrynian, karmeloza sodowa, kwas cytrynowy bezwodny, makrogolu stearynian, aromat miodowo-imbirowy, aromat werbena, sodu benzoesan (E 211), poli(tlenek etylenu), sacharyna sodowa (E 954), lewomentol, woda oczyszczona

Dawkowanie:

Produkt Vicks MedExpecto należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Vicks MedExpecto należy stosować doustnie.

Osobom dorosłym oraz młodzieży powyżej 14. roku życia zaleca się przyjmować 15 ml syropu co cztery godziny. Maksymalnie  6 razy na dobę. Leku nie należy stosować na noc.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Vicks MedExpecto.

W okresie ciąży i karmienia piersią o możliwości stosowania leku należy porozmawiać z lekarzem. Produkt Vicks MedExpecto należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Nie stosować w przypadku ciężkiej choroby jelit i żołądka. Nie można stosować tego leku w przypadku zaburzenia czynności nerek. Nie stososwać Vicks MedExpecto u dzieci poniżej 14. roku życia.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-05-08 18:38

kicham na całego. I bolą mnie zatoki i stawy. To raczej nie zwykły katar lecz leczyć się przecież trzeba.

Sandra 2018-06-11 14:18

Vicks MedExpecto działa bardzo dobrze na zalegającą wydzielinę! Dziś właśnie nie poszedłem do pracy, bo czułem zawalone gardło. Biorę Vicks MedExpecto i myslę, że jutro już będzie ok.

Michał 2016-04-19 16:16

W miarę tani dobry syrop na kaszel.

Amadeusz 2016-04-08 15:50

Vicks MedExpecto nie działa:( Moim zdaniem jest beznadziejny!

Natalia Skrzypek 2015-09-17 14:07

Vicks ma okropny smak i nawet nie próbujcie podawać go dziecku. Chyba, że chcecie sprzątać go z podłogi ;) Sam syrop bardzo skuteczny i pomaga w walce z uciążliwym kaszlem

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.