Kategorie produktów

Vitaminum B compositum Teva

Vitaminum B compositum Teva

4.4 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Vitaminum B compositum Teva

Vitaminum B compositum Teva to preparat dostępny w postaci tabletek drażowanych. W składzie preparatu znajdują się witaminy z grupy B, które uczestniczą w przemianach tłuszczów, białek i węglowodanów.

O niedoborze witamin z grupy B mogą świadczyć następujące objawy: problemy ze snem, zaburzenia nerwowe, osłabienie, zaburzenia krążenia. Niedobór witaminy B przyczynia się też do obniżenia odporności, a co za tym idzie - organizm jest bardziej narażony na infekcje.

Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za układ nerwowy i mięśniowy. Wspierają prawidłowe ciśnienie krwi oraz wspomagają pracę serca. Co więcej warunkują równowagę emocjonalną i wspierają funkcje psychologiczne. 

Skład

W składzie drażetek Vitaminum B compositum Teva znajdują się następujące substancje: 

- substancje czynne: azotan tiaminy (witamina B1) 3 mg, ryboflawina (witamina B2) 5 mg, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6) 5 mg, nikotynamid (witamina PP) 40 mg, pantotenian wapnia 5 mg
- substancje pomocnicze: sacharoza, laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, talk, guma arabska, żółcień chinolinowa (E104), czerwień koszenilowa (E124), Opaglos, 6 000 white

Dawkowanie:

Produkt Vitaminum B compositum Teva należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Vitaminum B compositum Teva należy przyjmować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby to:

Dorośli 1 tabletka drażowana 3 razy na dobę
Młodzież  j.w. j.w.
Dzieci powyżej 4 r. ż. j.w. 2 razy na dobę

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Vitaminum B compositum Teva.

Lek Vitaminum B compositum Teva należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2021-01-31 21:38

Przewlekłe zmęczenie nie jest kłopotem który da się pokonać. tylko lekami - nawet najskuteczniejszymi. Konieczny jest dodatkowo wypoczynek i mało problemów.

Urszula 2017-11-16 16:24

Witamina B i wszystkie, które wchodzą w jej skład odgrywają bardzo dużą rolę jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Warto przyjmować Vitaminum B compositum, bo zawiera kompleksowy skład.

Gościmił 2017-07-05 14:26

Wiem, że stosowanie środków z witaminami to konieczność w dzisiejszych czasach . Chcąc cieszyć się dobrym zdrowiem stosuję regularnie Vitaminum B compositum Teva

Justyna 2016-03-23 14:18

Jestem zadowolona. Używany jako wspomaganie organizmu w walce z niedoborem witamin.

Opinia użytkownika 2015-09-11 13:39

Doby, tani i niweluje niedobory. Zdecydowanie polecam.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.