Kategorie produktów

Daktarin Puder

Daktarin Puder

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Daktarin Puder

Daktarin Puder to produkt leczniczy dostępny w postaci pudru. Wskazaniem do stosowania pudru leczniczego Daktarin Puder są następujące sytuacje: pieluszkowe zapalenie skóry, grzybica międzypalcowa.

Puder Daktarin może być aplikowany do wnętrza obuwia i skarpetek w celu zapobiegania rozwojowi grzybicy. 

Preparat Daktarin Puder zawiera w składzie substancję czynną: azotan mikonazolu. Substancja ta wykazuje działanie przeciwgrzybicze. Jej działania polega na zabijaniu komórek grzyba (działanie grzybobójcze) oraz zapobieganiu jego nawrotom (działania grzybostatyczne). 

Dodatkowo azotan mikonazolu zmniejsza odczuwane dolegliwości, np. świąd. 

Skład

W składzie preparatu Daktarin Puder znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna mikonazolu azotan. 1 g pudru leczniczego zawiera 20 mg mikonazolu azotanu.
pozostałe składniki cynku tlenek, krzemionka koloidalna bezwodna, talk

 

Dawkowanie:

Produkt Daktarin Puder należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Daktarin Puder należy stosować zewnętrznie i miejscowo na obszary zmienione chorobowo. J

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia: miejsca objęte chorobą posypać 2 razy dziennie oraz zapobiegawczo do butów i skarpetek 1 raz na dobę. 

Czas trwania leczenia wynosi 2-6 tygodni w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian chorobowych. Po ustąpieniu objawów należy kontynuować leczenie jeszcze przez 1 tydzień.

Nie stosować inaczej niż to zostało opisane. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Daktarin Puder.

Lek Daktarin Puder należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Unikać kontaktu pudru z oczami. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. Zachować ostrożność w przypadku stosowania leku u niemowląt i dzieci ze względu na zawartość w produkcie talku. 

Leku nie należy stosować w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz na zranioną skórę.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Grzesiu 2016-12-11 16:25

Przeciwgrzybiczy puder? Dla mnie to nowość. Ale jestem ciekawy. Po ostatniej wizycie na basenie nabawiłem się strasznej grzybicy. Coś potwornego. Liczę, że Daktarin Puder pomoże ;/ ;/

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.