Kategorie produktów

Amoralak

Amoralak

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Amoralak

Amoralak to produkt leczniczy w postaci lakieru do paznokci. Wskazaniem do stosowania lakieru do paznokci są chorobowe zmiany paznokci, wywołane przez grzyby, które mogą obejmować około 80% płytki paznokci.

Amoralak należy do grupy leków, które zmieniły swój status z tych wydawanych z przepisu lekarza (Rp) na te wydawane bez recepty (OTC).

W składzie lakieru Amoralak znajduje się substancja czynna amorolfina. Jest to substancja o właściwościach przeciwgrzybiczych, oddziałuje na dermatofity, pleśnie, a także drożdżaki.

Działanie amorolfiny polega na hamowaniu syntezy ergosterolu. Jest to składnik błony komórkowej grzybów. Amorolfina niszczy grzyby znajdujące się w łożysku paznokcia. 

Skład

Składniki leku Amoralak:

substancja czynna amorolfina (1 ml lakieru do paznokci leczniczego zawiera 50 mg amorolfiny w postaci amorolfiny chlorowodorku)
substancje pomocnicze etanol bezwodny, etylu octan, butylu octan, triacetyna, amoniowego metakrylanu kopolimer (typu A)

 

Dawkowanie:

Lek Amoralak należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Amoralak należy używać zewnętrznie. Lakier do paznokci należy nakładać raz lub dwa razy w tygodniu na zmienione chorobowo paznokcie rąk lub stóp.

Instrukcja użycia: przed użyciem należy oczyścić przy pomocy wacika nasączonego alkoholem (dołączonym do opakowania) i możliwie jak najbardziej opiłować paznokie. Przy pomocy szpatulki nałożyć lakier na miejsce zmienione chorobowo. Lakier Amorolak należy nałożyć równomiernie na całą powierzchnię zmienionego chorobowo paznokcia. 

Pilników do paznokci stosowanych podczas leczenia nie wolno używać do pielęgnacji paznokci zdrowych.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Amoralak. Produkt Amoralak należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt leczniczy może być stosowany przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2015-12-13 11:30

Bardzo nieestetyczną dolegliwością jest grzybica paznokci i w powszechnej opinii uchodzi za zaniedbanie. Grzybicę paznokci złapałam na basenie. Aby sie jej pozbyć, zaczęłam stosować Amoralak . Specyfik szybko i skutecznie rozprawił się z grzybicą.

Antek 2015-02-16 13:42

Amoralak jest skutecznym lekiem na grzybicę. Potrzebuję takich preparatów w sytuacjach, gdy podejmuję treningi na basenie i siłowni. Wtedy ryzyko jest największe.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.