Kategorie produktów

Aspirin Cardio

Aspirin Cardio

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Aspirin Cardio

Aspirin Cardio to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych do stosowania w celu zapobiegania powstawania zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Preparat Aspirin Cardio skutecznie hamuje agregację płytek krwi. Przyjmowany w większych dawkach, wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. 

Wskazaniem do stosowania tabletek powlekanych Aspirin Cardio jest: niestabilna choroba wieńcowa, zapobieganie zawałom serca, zapobieganie zatorowi płucnemu.

Niniejszy produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz u dzieci po ukończeniu przez nie 12 lat.

Skład

W składzie tabletek Aspirin Cardio znajdują się następujące substancje:

substancja czynna kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum)
pozostałe składniki celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu metylu, polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, talk, cytrynian trietylu

W jednej tabletce powlekanej znajduje się 100 mg substancji czynnej.

Dawkowanie:

Produkt Aspirin Cardio należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Aspirin Cardio należy przyjmować doustnie, 30 minut przed posiłkiem. Tabletkę popić dużą ilością wody.

Dawkowanie preparatu zależy od problemu zdrowotnego, z jakim boryka się pacjent. Zalecane dawkowanie:

problem zdrowotny zalecane dawkowanie dodatkowe informacje
niestabilna choroba wieńcowa 1 tabletka na dobę -
świeży zawał serca lub jego podejrzenie 2-3 tabletki na dobę tabletki rozgryźć, aby uzyskać szybkie wchłanianie
profilaktyka wystąpienia powtórnego zawału serca 1 tabletka na dobę -

zapobieganie powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po zabiegach chirurgicznych

w interwencyjnych na naczyniach (np. przezskórna śródnaczyniowa angioplastyka wieńcowa (PTCA)

pomostowanie aortalno-wieńcowe (CABG)

endarterektomia tętnicy szyjnej, zespolenie („shunt”) tętniczo-żylne)

1 tabletka na dobę -
zapobieganie napadom  przejściowego niedokrwienia (TIA) i niedokrwiennego udaru mózgu u pacjentów z TIA 1 tabletka na dobę -
zapobieganie pierwszemu zawałowi serca u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka 1 tabletka na dobę -
zapobieganie zakrzepicy żył głębokich i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych 1-2 tabletki na dobę -

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Aspirin Cardio, ciężka niewydolność wątroby, serca i / lub nerek, ostra choroba wrzodowa, skazy krwotoczne oraz wystąpienie w przeszłości objawów ze strony układu oddechowego (np. napadu astmy) po przyjęciu NLPZ.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Lek Aspirin Cardio należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-03-17 15:28

mocne serce przekłada się na sprawny organizm. należy dbać o zdrowie.

Metoda 2018-05-30 20:23

W różnych chorobach związanych z układem krążenia warto czytać, co się bierze. Dlatego też mocno chcę być świadoma. Stosuję Aspirin Cardio . Środek wykazuje spektrum działania, a co więcej pomaga zachować zdrowie i witalność.

Dominika 2018-01-20 19:00

Aspirin Cardio zakupiłam gdy oczuwałam kołatanie serca, zawroty głowy i ogólne osłabienie. Zmartwiło mnie to, że mogę mieć problemy z sercem. Najczęściej była to choroba wieńcowa. Powyższy preparat wspiera redukcję i zmniejsza uporczywe dolegliwości.

Opinia użytkownika 2017-04-16 10:56

U mnie w rodzinie bywały różne choroby kardiologiczne. Ja planuję się przed tym uchronić. Zdrowo się odżywiam a także przyjmuję Aspirin Cardio . Żywię nadzieję, że środek okaże się pomocny...

Opinia użytkownika 2016-03-07 14:09

tabletki które muszę brać

Anna 2015-07-22 17:10

Aspirin Cardio polecił mojemu tacie lekarz, bo ma problemy z zakrzepami. Mam nadzieję, że sprawdzi się dobrze.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.