Kategorie produktów

Magne Balans Plus tabletki

4.0 Dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Magne Balans Plus tabletki

Magne Balans Plus tabletki to produkt leczniczy przeznaczony do uzupełniania niedoborów magnezu, potasu oraz kwasu asparaginowego w organizmie.

Preparat ten może być stosowany zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych.

Potas, magnez i kwas asparaginowy pełnią ważną rolę w procesach metabolicznych zachodzących w tkankach nerwowych.

Kwas asparaginowy jest ważnym neuroprzekaźnikiem ośrodkowego układu nerwowego, pobudza również aktywność wewnątrzustrojową dzięki wywieraniu regulacyjnego wpływu na stężenia wapnia, sodu oraz potasu w komórkach organizmu.

Potas pełni ważną rolę w utrzymaniu gospodarki wodno-elektrolitowej ustroju. Jest ważny dla prawidłowego przewodzenia impulsów nerwowo-mięśniowych oraz licznych przemian metabolicznych.

Magnez wpływa na wiele różnych procesów zachodzących w organizmie. To aktywator licznych enzymów, oraz makroskładnik wpływający na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Wpływa na utrzymanie prawidłowej pracy układu nerwowego, zwiększenie odporności na stres oraz zwiększenie koncentracji.

Skład

Składnikami kompozycji tabletek Magne Balans Plus są następujące substancje:

- s. czynne: wodoroasparaginian potasu, wodoroasparaginian magnezu

Składnik Zawartość w 1 tabletce
wodoroasparaginian potasu 250 mg (co odpowiada 54 mg jonów potasu)
wodoroasparaginian magnezu 250 mg

- s. pomocnicze: skrobia ziemniaczana krzemionka koloidalna, alkohol poliwinylowy, talk, stearynian magnezu.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Magne Balans Plus tabletki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek przyjmuje się doustnie, popijając wodą.

Zalecane dawkowanie dla osób dorosłych to 2-6 tabletek na dobę, przyjmowane w dawkach podzielonych. Optymalną porą stosowania tabletek jest czas po śniadaniu i kolacji.

Nie stosować większych dawek, niż zalecane.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Magne Balans Plus tabletki.

Nie przyjmować niniejszego leku w przypadku m.in. niewydolności nerek lub kory nadnerczy, chorób serca, ostrego odwodnienia organizmu.

Nie stosować równolegle z preparatami potasu, żelaza, fluoru, dużymi dawkami wapnia, tetracyklinami.

Lek ten należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Roman 2019-03-27 09:25

dobry lek. Od dawna wiem, że nie można uzupełniać poziomu wyłącznie jednego składnika, jak inne mogą być z nim bardzo powiązane.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.