Kategorie produktów

Metafen Żel Forte

Metafen Żel Forte

4.8 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Metafen Żel Forte

Metafen Żel Forte to produkt leczniczy w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Preparat Metafen Żel Forte przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.

Metafen Żel Forte jako substancję czynną posiada ibuprofen, który należy do grupy leków niesteroidowych o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Produkt hamuje syntezę prostaglandyn w obszarze tkanki, która została zmieniona zapalnie. Żel Metafen Forte szybko się wchłania i jest wygodny w aplikacji.

Postać żelu zapewnia działanie miejscowe w obszarze miejsca chorobowo zmienionego. Lek Metafen Żel Forte wskazany jest do stosowania w przypadku: bólu pleców, bólu pourazowego, bólu układu mięśniowo-szkieletowego, nerwobóli oraz podczas zapalenia stawów.

Skład

W składzie preparatu Metafen Żel Forte znajdują się następujące substancje:

substancja czynna ibuprofen
pozostałe składniki makrogol 200, trolamina, karbomer 980, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, woda oczyszczona

Każdy gram żelu zawiera 100 mg (10%) soli lizynowej ibuprofenu.

Dawkowanie:

Lek Metafen Żel Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Metafen Żel Forte należy stosować miejscowo na skórę.

Zalecane stosowanie produktu dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia to: 3 cm żelu. Żel należy wmasować w skórę w miejscu objętym bólem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Metafen Żel Forte.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku zycia. Produkt Metafen Żel Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

Unikać kontaktu z oczyma. Nie stosować na skórę uszkodzoną oraz na otwarte rany. W okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku. Przeciwwskazaniem do stosowania produktu Metafen Żel Forte są: horoby zakaźne przebiegające ze zmianami skórnymi, choroby alergiczne skóry oraz oparzenia skóry.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Hildegarda 2019-12-22 18:36

Najskuteczniejsza sprawa na temperaturę... Każdorazowo potrafi się jej pozbyć. No i jeszcze koi dolegliwości bólowe

Opinia użytkownika 2019-12-21 12:43

wybór leków na uśmierzenie bólu traktuję nad wyraz zdroworozsądkowo. Tu nie ma miejsca na kompromisy przecież nie tak trudno sobie zaszkodzić.

Opinia użytkownika 2018-09-07 23:45

Gorączka to pierwszy objaw tego, że wkrótce organizm dopadnie jakieś choróbsko. Warto wtedy próbować to zwalczyć. Do zmniejszenia gorączki stosuję Metafen Żel Forte . Specyfik ma więcej wskazań do stosowania. Z tego powodu jest moim faworytem.

marek 2016-03-04 13:00

Działa miejscowo już po chwili.Polecam

Marcin 2015-02-23 11:03

Metafen Żel Forte działa szybko w miejscu bólu. Stosuję go w różnych przypadkach i dolegliwościach. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.