Kategorie produktów

Miód Kremowany Z Propolisem

Miód Kremowany Z Propolisem
Najtańsza oferta

4.9 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Miód Kremowany Z Propolisem

Właściwości miodu kremowanego

Naturalny miód pszczeli z upływem czasu zmienia płynną konsystencję w stałą (krystalizuje). Powstające kryształy często są gruboziarniste i trudne do wydobycia ze słoika. Dzięki kremowaniu miód uzyskuje kremową konsystencję i łatwo wyjmuje się go z naczynia i rozprowadza np. na pieczywie.

Technika przygotowania miodów kremowych (kremowanych) polega na mechanicznym mieszaniu świeżo pozyskanej patoki (tj. miód w stanie płynnym) aż do momentu krystalizacji. Dzięki temu miód ten nie krystalizuje na twardo. Należy dodać, że w trakcie tego procesu nic się do miodu nie dodaje, ani nic się z niego nie zabiera, a miód kremową konsystencję utrzymuje przez kilka miesięcy (nawet rok).

Właściwości miodu kremowanego są takie same jak miodu gatunkowego poddanego kremowaniu (najczęściej jest to miód rzepakowy, który często niedoceniany przez konsumentów w procesie kremowania zyskuje atrakcyjny wygląd).

Miód kremowany nie wymaga ponownego roztapiania jak w przypadku tradycyjnego krupca, dzięki czemu nie traci cennych właściwości i zachowuje aromat. Może być grubiej nakładany na pieczywo, przez co łatwiej zwiększyć ilość jego spożycia np. u dzieci. Jest doskonałym zamiennikiem popularnych kremów czekoladowych.

Najczęściej miody kremowane to rzepakowy oraz wielokwiatowy.

Ciekawostki:

Miód kremowany dzięki swej konsystencji nie lepi się do rąk i nie pozostawia plam np. na odzieży.

Miód ten nie rozwarstwia się, nie ma więc niebezpieczeństwa fermentowania.

Optymalna temperatura przechowywania miodu kremowanego wynosi 20-22°C.

Nie samym miodem człowiek żyje. Dla osób dbających o siebie polecamy m. in. sok z jagód goji, które uważane są za najzdrowsze na świecie. Innym mniej znanym sokiem jest sok noni. Polecamy również śliwki suszone. Polecamy również quinoa w wersji czerwonej.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Martyna 2020-07-14 19:18

Odkąd zachorowałam kupuję tylko nieprzetworzone produkty. Oceniam na 5 gwiazdeczek :)

Opinia użytkownika 2018-01-01 20:43

Ludzie teraz mówią na temat propolisu. W necie czytałam, co to i wyczytałam, że to najsilniejszy, naturalny antybiotyk. Ponoć dobrze działa na gardło. Pomyślałam, że zakupię i mam Miód Kremowany Z Propolisem . Przyda się kiedyś, tak myślę.

Zelmira 2017-08-20 08:37

Jak to jest z tą zdrową modą? Serio jecie i pijecie same zdrowinki? Nie wiem co o tym sądzić. Bardziej moda, wymysły czy zdrowy rozsądek.. Dajcie znać jak wy to postrzegacie.

Jola P. 2017-05-23 10:53

fajne połączenie miodu i propolisu, na pewno wartości prozdrowotne również od tego rosną.

Tosia 2017-05-11 11:28

MIałam okazję spróbować niedawno tego miodu, więc spieszę z pozytywną opinią. Duży plus za brak rozwarstwiania się, moje dzieci są na to bardzo wyczulone i jak coś im "nie wygląda" to po prostu tego nie tkną. Dobrze rozsmarowuje się na kanapce.

Józefina 2016-08-25 14:26

Propolis to rodzaj antybiotyku. Bliżej można go poznać jako pszczeli pyłek. Propolis charakteryzują właściwości antybaktaeryjne. Miód Kremowany Z Propolisem to jeden ze środków, który można bezpiecznie stosować przy różnych dolegliwościach.

Jadwiga 2016-04-17 21:14

Polecam miod kremowany z propolisem. Smak super, konsystencja też bardzo dobra. Cena bardzo konkurencyjna.

Aneta 2016-03-21 10:30

Miód z propolisem świetne połączenie. Zamówiłam i jestem pozytywnie zaskoczona.

Marietta 2015-11-08 22:52

Obecnie panuje moda na zdrowie a więc i ja sięgam po zdrowe produkty. A żeby temu stało się zadość powiem głośno o tym, że kupuję Miód Kremowany Z Propolisem . Dla mnie to najlepszy wybór. Nie przypuszczałam, że bycie fit może być fajne.

Opinia użytkownika 2015-10-27 10:17

Ooo długo szukałam miodu z propelisem, już zamawiam

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.