Kategorie produktów

Polibiotic

Polibiotic

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Polibiotic

Polibiotic to środek leczniczy dostępny w postaci maści. Wskazaniem do stosowania maści Polibiotic są również oparzenia i owrzodzenia skóry. Preparat jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego.

Lek Polibiotic można stosować także przy drobnych ranach, otarciach, zadrapaniach i ukąszeniach owadów.

W formulacji maści Polibiotic znajduje się siarczan neomecyny, siarczan polimyksyny B oraz bacytracyna cynkowa. Neomecyna wykazuje działanie bakteriobójcze, a jej działanie polega na tym, że hamuje biosyntezę białka w komórce bakterii.

Niszczenie komórek bakterii wspomaga obecność siarczanu polimyksyny B. Ten antybiotyk posiada zdolność przenikania do wnętrza komórek bakterii, zaburzając ich strukturę. 

Skład

W składzie maści Polibiotic znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna

neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracyna cynkowa.

1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu, 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej.

pozostałe składniki wazelina biała

 

Dawkowanie:

Produkt Polibiotic należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Maść Polibiotic należy stosować zewnętrznie i miejscowo na skórę. Przed użyciem należy oczyścić i osuszyć miejsce zmienione chorobowo. Niewielką ilość maści nakładać 2-5 razy dziennie. Opcjonalnie można zastosować opatrunek, by przykryć miejsce zmienione chorobowo.

Leku nie należy stosować dłużej niż przez 7 dni. 

Nie przekraczać wskazanej dawki do stosowania.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Polibiotic.

Produkt leczniczy Polibiotic należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Produktu leczniczego nie należy używać na błony śluzowe i głębokie, otwarte i sączące się rany. Unikać kontaktu maści z oczami.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku są zaburzenia słuchu, ze względu na działanie leku, które może uszkadzać słuch. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności leku.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Mama 2018-03-07 10:13

Pozycja obowiązkowa w apteczce każdej mamy kucharki. Co ja bym bez Polibioticu zrobiła.

Weronika 2017-08-09 15:10

Polibiotic to fajna alternatywa na oparzenia, zarówno w przypadku nakładania bezpośredniego jak i w formie opatrunku. Podoba mi się to, że zawiera neomecynę, która jest uznanym środkiem na bakteryjne zmiany skórne.

Wanda 2017-03-23 13:52

bardzo dobra maść polecam, działanie tej maści jest rewelacyjne, rany szybko się goją

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.