Kategorie produktów

Aescin żel

Aescin żel

4.17 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Aescin żel

Aescin żel to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania zewnętrznego i miejscowego. Niniejszy produkt stosuje się wspomagająco przy urazach o łagodnym i umiarkowanym stopniu.

Produkt Aescin żel jest wskazany do stosowania m.in przy stłuczeniach, skręceniach, miejscowych obrzękach, stanach zapalnych, a także w dolegliwościach bólowych, np. w bólu kręgosłupa

Lek zawiera w składzie heparynę oraz alfa-escynę i salicylan dwuetyloaminy. Składniki preparatu wykazują działanie przeciwzapalne, łagodnie przeciwbólowe oraz ochronne na naczynia żylne. 

Heparyna oddziałuje korzystnie na krążenie, usprawniając je i zmniejszając występujące obrzęki. 

Skład

Składniki produktu leczniczego Aescin żel są następujące:

- substancje czynne: alfa-escyna, salicylan dwuetyloaminy i heparyna.

- pozostałe składniki: karbomery, trolamina, alkohol izopropylowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), disodu edetynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Aescin żel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Aescin żel przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego i miejscowego. Należy go nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę. 

Lek należy stosować średnio 3-5 razy na dobę w miejsca zmienione chorobowo. Niewielką ilość rozprowadzić na skórze, wmasować do całkowitego wchłonięcia.

Po użyciu należy umyć ręce. Unikać kontaktu z oczami. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Aescin żel.

Ponadto leku nie należy stosować u osób, u których występuje przewlekła bądź ciężka choroba nerek. Żelu nie należy nakładać na uszkodzoną skórę, błony śluzowe, otwrate rany oraz w przypadkach martwicy skóry i na obszary skóry poddane napromienianiu.

Produkt Aescin żel należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. O stosowaniu leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią, decyduje lekarz. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Robert 2018-08-29 09:43

Mam dobre stanowisko w logistyce i na co dzień mamy do załadowania i rozładowania wielgachne pakunki. Nic więc dziwnego, że tak bardzo boli mnie kręgosłup. Z tego już powodu musiałem jakoś na to zaradzić. Na dolegliwości bólowe stosuję Aescin Żel . Dzięki temu środkowi ból staje się mniej uporczywy a ja mogę wrócić do pracy o pełni sił.

Weronika 2018-07-25 09:11

Nie wiem, mi trochę pomogło ale nie jakoś specjalnie, zdecydowanie bardziej pomógł mi varosin, tu zostawię link do poczytania - https://bit.ly/2uL7222

Karolina 2018-07-25 08:48

Za mało napojów no i dupa blada. Jestem jak masakryczny opuchnięty kartofel! Jakiś kisiel totalny... Zafundowałam sobie Aescin Żel . Da radę na taką dupę? Nie wiem ale kibicuję samej sobie!

Opinia użytkownika 2018-03-22 13:43

Zgodzicie się pewnie, że jak ktoś intensywnie trenuje to urazy są normalne. Zazwyczaj mam pod ręką Aescin Żel .... Pewnie to własnie przez to się nie przejmuję.

Felicjan 2018-03-05 11:11

Przypadkowe kontuzje to bolesna sprawa ... Konieczna jest tutaj jak najszybsza reakcja. Ja staram się mieć wtedy Aescin Żel . Tak na wszelki upadek :)

Kinga 2017-08-09 13:28

Stosowałam kiedyś ten żel i byłam zadowolona z efektów jego działania.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.