Kategorie produktów

Babka Płesznik

Babka Płesznik
Najtańsza oferta

4.43 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Babka Płesznik

Babka płesznik korzystnie wpływa na pracę jelit i układu pokarmowego, stanowi bogate źródło błonnika pokarmowego.

Babka płesznik pochodząca z obszaru basenu Morza Śródziemnego, od wielu lat znana jest i ceniona w medycynie ludowej. Będąc źródłem błonnika, który usuwa z organizmu efektów przemiany materii, wspomaga fukcjonowanie układu pokarmowego. Niedobór błonnika przyczynia się do wielu "chorób cywilizacyjnych" - WHO zaleca spożywanie co najmniej 35 g/dziennie.

Polecana jest także w trakcie odchudzania - przyspiesza metabolizm, zmniejsza udczucie głodu. Nasiona Babki płesznik w kontakcie z wodą pokrywają się ślluzem, co z kolei dobrze wpływa na pracę jelit, pomaga radzić sobie z dolegliwościami żołądkowymi.

Skład

Skład produktu ViVio Babka płesznik to 100 % babka płesznik (Plantago psyllium).

Dawkowanie:

Zalecane spożycie preparatu Babka płesznik:

25-40 g - osoby dorosłe, 12-25 g - dzieci w wieku 6-12 lat.

Porcję dzienną spożywać w 3 podzielonych w trakcie dnia. Polecane jest przyjmowanie produktu około 3 godziny przed posiłkiem lub zaraz po posiłku (ze względu na wpływ na uczucie sytości). Babka płesznik może być mieszana z płynami: takimi jak woda, sok, mleko, czy zupa. Przygotowaną mieszankę należy od razu wypić.

 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na babkę płesznik.

Produkt niewskazany dla niemowląt i małych dzieci. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym dla malych dzieci. Nie należy stosować jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Alkra 2021-03-11 08:49

Do Andrzej z 19.10.2015 g 16:08. Ok , Twój komentarz brzmi zadowalająco i interesująco. "Zmiana diety na zdrowszą" - tyle o tym się mówi i tyle pisze. Co wg Ciebie znaczy "zdrowsze jedzenie"? Dziękuję za odp.

Opinia użytkownika 2015-10-19 16:11

No 150zł to rzeczywiście masakra. Dobrze, że zawsze szukam najtańszej opcji.

Anna 2015-10-19 16:10

Widzę, że tu macie normalną cene za babkę płesznik. To dobrze, bo na necie są oszuści, którzy zwykłą babkę płesznik sprzedają za 150 zł za 100 g i mówią, że niewiadomo ile ona robi. nie dajcie się nabrać na oszustów, bo ja zapłaciłam raz i kupiłam stąd i powiem szczerze, że jakość ta sama i właściwości też.

Andrzej 2015-10-19 16:08

Jeżeli ktoś ma kłopoty z jelitami to możecie zrobić coś takiego jak ja. Po pierwsze zmiana diety na zdrowszą. Po drugie coś na poprawę flory jelitowej. Jakiś probiotyk. Zapytajcie w aptece, Pani aptekarka coś poradzi. Po trzecie babka płesznik albo coś innego z dużą zawartością błonnika. Przeczyści wam jelita, bo to jelita odpowiadają za zdrowie człowieka i trzeba o nie dbać. Ja miałem problemy ze skórą, włosami, samopoczuciem , wagą, snem. Kompletnie ze wszystkim. Po paru miesiącach poprawiło mi się bardzo mocno i nie odczuwam już większości dolegliwości. Jeżeli ktoś ma hemoroidy to powinien najpierw skonsultować się z lekarzem.

Ige 2015-08-21 11:55

Ogólnie jak dla mnie to nie ma z tym szału, ponieważ czasami mogłoby to dziać lepiej. Raz jest efekt a raz nie ma to jest chore ;/

Mati 2015-08-21 11:54

U mnie cała rodzinka jest zadowolona z tej roślinki. Pomaga na co dzień jak najbardziej nam i cieszymy się z tego.

Olga 2015-08-21 11:53

Błyskawicznie i świetnie dodaje się do regulowanie pracy jelit. To rzeczywiście pomaga i bardzo dużo osób jest zainteresowana :)

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.