Kategorie produktów

Olej kamforowy

4.25 Dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Olej kamforowy

Olej kamforowy to produkt leczniczy w postaci roztworu do stosowania zewnętrznego (na skórę) przede wszystkim przy męczących bólach mięśni i stawów.

Olej kamforowy działa drażniąco na skórę, wywołując miejscowe przekrwienie. Stosowany jest przede wszystkim ze względu na właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Działa jako naturalny środek znieczulający i uśmierzający miejscowy ból. Może przynosić ulgę przy dokuczliwych nerwobólach, chorobach reumatycznych czy zapaleniach stawów. Jednocześnie wykazuje on właściwości rozgrzewające.

Jego podstawowym składnikiem jest kamfora pozyskiwana zazwyczaj z drzewa kamforowego.
 

Skład

Składniki produktu Olej kamforowy są następujące:
- substancją aktywną produktu leczniczego jest kamfora,
- substancją pomocniczą olej rzepakowy.

100 g płynu zawiera: 10 g kamfory oraz 90 g substancji pomocniczej (oleju rzepakowego).

Dawkowanie:

Lek Olej kamforowy należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Sposób i droga podania: lek Olej kamforowy należy przyjmować zewnętrznie, miejscowo na skórę, wcierając w bolące miejsca 1-2 razy dziennie

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Olej kamforowy.

Nie należy stosować go w obrębie twarzy, błon śluzowych i na uszkodzoną skórę oraz na na duże powierzchnie ciała. Używając produkt należy chronić oczy. Nie stosować u niemowląt i dzieci do lat 6, natomiast u starszych dzieci - Olej kamforowy używać po konsultacji z lekarzem, unikając stosowania w obrębie głowy i szyi. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa, nie należy stosować go w okresie ciąży i karmienia piersią.

​Możliwe jest, że czasami lek ten będzie przyczyną alergii kontaktowych lub stanów zapalnych skóry, które widoczne będą jako zaczerwienienie.

Lek Olej kamforowy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-08-25 10:45

Kwestię leków na ból i gorączkę traktuję bardzo zdroworozsądkowo. Brak tutaj miejsca na kompromisy ponieważ nie tak trudno zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Kornel 2020-08-07 12:48

prawdę rzecz biorąc nie jest to zły środek. Trafiony wybór.

Opinia użytkownika 2018-01-09 12:00

Boli mnie klatka piersiowa. Na początku nie miałam pojęcia co mi dolega. Przyjaciółka uważała, że to bóle na tle nerwowym. Nie myliła się! Psycholog potwierdził. Mam nerwicę na tle stresowym. Biorę Olej kamforowy i chodzę do psychologa. Widzę już poprawę. Troszczcie sie o siebie!

Opinia użytkownika 2017-08-08 12:00

Miewam takie dni, kiedy męczy mnie ból. Niepokoją mnie różnorodne bóle: ból głowy, ból kręgosłupa... Wtedy z ukojeniem zjawia się Olej kamforowy . Ból przegrywa. Ten produkt pomaga mi od wielu lat.

Aniela 2017-07-04 10:27

Kupcie sobie lepiej coś lepszego niż to!

Opinia użytkownika 2016-04-12 13:29

polecam

Opinia użytkownika 2016-02-24 12:15

bardzo dobry

Rafał 2015-07-16 11:38

Olej kamforowy dobrze rozgrzewa, ale cudów na bolące mięśnie to raczej nie zdziała....ja stosuję go jedynie wspomagająco.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.