Kategorie produktów

Pedicetamol

Pedicetamol

4.33 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Pedicetamol

Pedicetamol to produkt leczniczy dostępny w postaci roztworu doustnego. Produkt dedykowany jest dla dzieci do masy ciała 32 kg.

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Pedicetamol jest utrzymujący się nie dłużej niż 3 dni stan podgorączkowy, a także towarzyszące mu dolegliwości bólowe o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasilenia. 

W formulacji leku Pedicetamol znajduje się substancja czynna - paracetamol. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz słabe działanie przeciwzapalne. Działanie paracetamolu nie polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn na obwodzie, ale w ośrodkowym układzie nerwowym i związane jest z blokowaniem cyklooksygenazy kwasu arachidonowego.

Skład

Składniki leku Pedicetamol:

- substancja czynna: paracetamol. Każdy ml roztworu zawiera 100 mg paracetamolu.

- pozostałe składniki (substancje pomocnicze): makrogol 600, glicerol, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alkohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina (karmoizyna) (E122) i woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Pedicetamol należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Pedicetamol należy stosować doustnie. Podawać za pomocą dołączonego zakraplacza (u najmłodszych) lub strzykawki (u starszych dzieci). 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby (przedstawiono dawkowanie co 6 godzin w mililitrach (ml) na masę ciała) 

Masa ciała (kg) 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Dawka pojedyncza (ml) 0,45 0,6 0,75 0,9 1,05 1,2 1,35 1,5 1,65 1,8 1,95 2,1 2,25

Dawkowanie u dzieci powyżej 15 kg:

Masa ciała (kg) do 18,5  do 24 do 32
Dawka pojedyncza (ml) 2,8 3,6 4,8

Jeśli nie następuje poprawa lub pojawia się pogorszenie w ciągu 3-5 dni, należy skonsultować się z lekarzem. 

Nie przekraczać wskazanego dawkowania produktu leczniczego. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu Pedicetamol jest uczulenie na na którykolwiek ze składników produktu. Produktu nie należy stosować u osób, u których występują np. zaburzenia czynności nerek, serca lub płuc, niedokrwistość, choroby wątroby, u osób niedożywionych lub odwodnionych.

Lek Pedicetamol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Paracetamol w dawkach leczniczych może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-04-18 14:39

Super rzecz na temperaturę... za każdym razem pomaga ją obniżyć. Dodatkowo łagodzi bolesności.

Opinia użytkownika 2019-12-26 08:42

temat środków przeciwbólowych traktuję bardzo poważnie. Brak tutaj kompromisów. bo łatwo zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Aneta 2019-02-04 19:29

Nie polecam, Mimo wysokiego stężenia paracetamolu, (podawałam zaledwie 1ml).Alkoholowo-gorzki smak w oleistej zawiesinie był paskudny na tyle, ze został natychmiast wypluty przez niemowlę. Musiałam podać Ibuprom, bo nie wiedziałam jaka dawka została przyjęta. Plus

Gracjana 2018-06-02 00:25

W dolegliwościach bólowych i gorączce warto spróbować paracetamol. W mojej domowej apteczce nigdy go nie brakuje. Najczęściej stosuję Pedicetamol . Myślę, że ten specyfik zasługuje naprawdę na wielkie brawa. Pomaga zbić gorączkę i działa w różnych dolegliwościach bólowych. Najczęściej u mnie jest to ból głowy.

Mama Zbyszka 2015-04-14 14:00

Pedicetamol to produkt, który jest dedykowany wszystkim mamusiom. Chodzi o zdrowie maluchów. W przypadku łagodnej gorączki oraz osłabienia organizmu warto mieć na podorędziu ;)

Ada 2015-04-02 14:27

Pedicetamol skutecznie obniża gorączkę nawet u noworodków. Nikomu nie życzę chorego maleństwa ale trzeba wiedzieć jak mu pomóc w takiej sytuacji!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.