Kategorie produktów

UniGel Apotex

3.67 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu UniGel Apotex

UniGel Apotex to wyrób medyczny dostępny w postaci żelu. Preparat przeznaczony jest dla osób, które borykają się z trudno gojącymi się ranami oraz oparzeniami. Wskazaniem do jego stosowania są także odleżyny. 

UniGel Apotex można stosować w przypadku ran, otarć, skaleczeń, owrzodzeń powstałych na skutek niewydolności krążenia żylnego i tętniczego. 

W formulacji produktu znajduje się usieciowany kopolimer 2-hydroksyetylometakrylanu. Jest to składnik, którego działanie polega na tym, że posiada zdolność wiązania wolnych rodników tlenowych. Te zaś powstają w wyniku stanu zapalnego. 

Po nałożeniu substancja ta wchłania nadmiar płynu powstającego podczas stanu zapalnego. Proces ten wspiera gojenie się ran.

 

Skład

W składzie żelu UniGel Apotex znajdują się następujące substancje: usieciowany kopolimer 2-hydroksyetylometakrylanu.

Dawkowanie:

Wyrób medyczny UniGel Apotex należy stosować zewnętrznie w postaci opatrunku. Instrukcja użycia: niewielką ilość żelu nanieść na ranę. Nie należy wcierać. Ranę przykryć sterylnym gazikiem za pomocą bandaża. Taki opatrunek zmieniać co 24-48 godzin. 

W przypadku stanu zapalnego opatrunek należy zmieniać częściej. 

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu UniGel Apotex jest nadwrażliwość na jakikolwiek z jego składników. przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia jakichkowiek efektów ubocznych. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i wilgoci.

Wyrobu medycznego nie należy stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu. 


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Grażyna 2018-04-16 15:41

Kupiłam, stosowałam, zadziałał, szybko wróciłam do zdrowia. Jestem zadowolona. A właśnie! I nie ma nawet takich dużych blizn po ranach.

Karolina 2017-01-15 10:34

super środek po zabiegu szybciej goi rany drogi ale skuteczny

Ola 2016-05-14 01:33

Miałam problem z gojącą się raną, a raczej z niegojącą więc sięgnęłam po coś z wyższej półki. Tzw. UniGel Apotex za prawie stówę. Co za kretynka ze mnie. Tylko dlatego, że mnie dupa szczypała i nie mogłam spać przez dwie noce wydałam tyle hajsu na takie małe g..., które działa jak inne maści za 3zł. Nie kupujcie tego.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.