Kategorie produktów

Diclac Lipogel

Diclac Lipogel

4.57 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Diclac Lipogel

Diclac Lipogel to produkt leczniczy dostępny w postaci żelu. Wskazaniem do stosowania żelu Diclac Lipogel jest: miejscowy stan zapalny, któremu towarzyszy silny ból i obrzęk; skręcenia; stłuczenia; stany zapalne tkanek miękkich. Preparat przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego.

Wskazaniem do stosowania leku są np. reumatyzm, bóle stawów, ból pleców, ból mięśni i ból kręgosłupa. 

Żel Diclac Lipogel  zawiera w swojej formulacji diklofenak sodowy. Diklofenak sodowy należy do leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Jest to substancja, która wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosowana w miejscu zmienionym chorobowo, w którym występuje dolegliwość bólowa, wspomaga eliminację obrzęku, uczucia opuchnięcia.

Po nałożeniu następuje uczucie chłodzenia, które wpływa korzystnie na miejsce bólu. 

Skład

W składzie żelu Diclac Lipogel znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna diklofenak sodowy. 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.
pozostałe składniki RRR-α-tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-oktylododekanol, lecytyna, amonowy wodorotlenek 10%, disodu edetynian, olejek zapachowy „Vert de Creme”, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Lek Diclac Lipogel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Diclac Lipogel należy stosować zewnętrznie. 

Instrukcja użycia leku: niewielką ilość żelu stosować na miejsce bólu bądź stanu zapalnego 3-4 razy dziennie. Produkt wsmarowywać do całkowitego wchłonięcia.

Po zastosowaniu leku należy umyć ręce. 

Lek przeznaczony do stosowania przez 7 dni. W przypadku braku efektów lub gdy objawy się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Diclac Lipogel.

Leku nie należy stosować u osób poniżej 14. roku życia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą przed użyciem leku. 

Żel można nakładać wyłącznie na nieuszkodzoną skórę. Nie stosować na rany (zwłaszcza sączące się) i błony śluzowe. 

Produkt leczniczy Diclac Lipogel należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-10-22 11:18

Mam problem z bólem stawów. Żona poleciła Diclac Lipogel Stosuję dopiero miesiąc. Już widzę poprawę!

Eliza 2017-10-18 22:47

Ból mięśni na plecach to wyjątkowo uporczywa dolegliwość! Diclac Lipogel to preparat , który idealnie sprawdza się na moje dolegliwości! Muszę powiedzieć, że żaden inny produkt się u mnie tak dobrze nie sprawdził!

Opinia użytkownika 2017-08-05 21:24

Szkoda kasy, nie działa:(

Opinia użytkownika 2016-04-19 13:43

Nic dodać nic ująć po prostu pomaga

Celinka 2016-04-14 17:45

Diclac Lipogel pomaga przy urazach. Kiedyś mocno się uderzyłam o taboret. Miałam sporego krwiaka na nodze. Lek pomógł.

bartek 2016-04-01 14:13

bardzo dobry żel p/bólowy

Opinia użytkownika 2015-04-14 17:52

Bywają takie dni kiedy zmagam się z bólu. Dręczą mnie różne bóle: ból pleców, bóle menstruacyjne. Wtedy z ratunkiem zjawia się Diclac Lipogel . Ból ustępuje. Ten wyrób zawsze pomaga.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.