Kategorie produktów

Xedrenio nawilżające krople do oczu

Xedrenio wyrób medyczny w postaci nawilżających kropli do oczu

4.0 Dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Xedrenio nawilżające krople do oczu

Wyrób medyczny Xedrenio nawilżające krople do oczu to system nawilżający opracowany z myślą o łagodzeniu dokuczliwych objawów związanych z suchością oka.

Po krople te mogą sięgnąć osoby pracujące przed ekranem komputera, przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach, osoby często podróżujące samochodami. Preparat może być też stosowany przez osoby, które przyjmują inne, wysuszające krople do oczu (np. w przebiegu jaskry).

Stosowanie niniejszego preparatu przynosi szybką ulgę w odczuwanej suchości oka oraz wrażeniu obecności ciała obcego w oku. Ogranicza również ryzyko wystąpienia komplikacji wywołanych suchością oka.

Składnik aktywny tego wyrobu medycznego, hialuronian sodu, tworzy na powierzchni oka barierę ochronną, zabezpieczającą przed wysychaniem oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Zastosowanie innowacyjnego dozownik z opatentowaną technologią 3K®  sprawia, że krople mogą być stosowane aż do 180 dni od pierwszego użycia preparatu, bez obawy o skażenie mikrobiologiczne produktu.

Wyrób medyczny może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

Skład

Składniki preparatu Xedrenio nawilżające krople do oczu są następujące: 

chlorek sodu, diwodorofosforan sodu dwuwodny, fosforan dwusodowy bezwodny, hialuronian sodu, woda oczyszczona.

Składnikiem aktywnym powyższej kompozycji jest 0,21% hialuronian sodu.

Dawkowanie:

Instrukcja użycia:

 Xedrenio nawilżające krople do oczu to system nawilżający, który może być aplikowany wielokrotnie w ciągu dnia, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Jedna dawka wyrobu to 1-2 krople, podane bezpośrednio do worka spojówkowego oka. Po aplikacji należy mrugnąć kilka razy, aby równomiernie rozprowadzić preparat na całej powierzchni oka.

Jeśli pojawi się konieczność dłuższego stosowania produktu, należy skonsultować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania preparatu Xedrenio nawilżające krople do oczu jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Wyrób należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu zewnętrzny, w temperaturze nie wyższej niż 30°C. 

Przed zastosowaniem upewnić się, czy niniejszy produkt ma ważny termin przydatności.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Michał 2019-03-27 10:19

OK, ale przerzuciłem sie na wersję forte tych kropli.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.